Macierzyństwo Styl życia

Relacja z targów Fashion for Kids Kielce 2018, czyli moda dla najmłodszych!

Targi Kielce znam z takich wydarzeń jak Kids Time – czyli Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka. Byłam tam dwa lata temu szukając wyjątkowych produktów, o których mogłabym Wam opowiedzieć. Tak poznałam np. właścicielki Sleepee czy Lullalove – ciekawych, polskich marek którym jestem wierna i z którymi skompletowałam wyprawkę dla drugiej córki. W tym roku premierowo w Kielcach odbyły się Targi Fashion for Kids – czyli wydarzenie dla branży odzieżowej, gdzie podziwiać mogliśmy absolutne tekstylne i modowe perełki.

Zgodnie z najnowszymi trendami obowiązującymi w branży tekstyliów dla najmłodszych, dziecko ma być ubrane nie tylko wygodnie, ale i … modnie 🙂  Rosnący popyt na eleganckie i dobre jakościowo elementy konfekcji dziecięcej jest zauważalny również w Kraju nad Wisłą. W Polsce powstaje więc coraz więcej marek oferujących odzież dziecięcą, która jest doceniana na światowym rynku za oryginalny design oraz wysokiej jakości materiały.

 

 

Nowa wystawa stworzona została z potrzeby przedsiębiorców i ma być dodatkową biznesową przestrzenią dla rozwijającej się branży odzieżowej. Dedykowana jest właścicielom odzieżowych sklepów dziecięcych (stacjonarnych i internetowych), kupcom, hurtownikom, przedstawicielom salonów sprzedaży, projektantom, designerom i ludziom Internetu, czyli m. in. blogerom! 🙂

Podczas Fashion for Kids 2018 było bardzo międzynarodowo. Obok polskich wystawców pojawiły się firmy z Europy i Turcji, w tym z Włoch, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i Hiszpanii.

 

Pierwsza edycja targów dla branży tekstyliów dziecięcych trwała  od 28 do 29 czerwca. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, ale niewątpliwym gwoździem programu był pokaz mody z udziałem dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Na specjalnie wybudowanym wybiegu prezentowane były oferty ubranek dla dzieci w różnym wieku. Marki pokazały kolekcje na sezon jesień/zima 2018 oraz na sezon wiosna/lato 2019. Oprócz konfekcji, można było znaleźć tam także obuwie i akcesoria: ozdoby do włosów, biżuteria, torebki i plecaki.

Za reżyserię i choreografię pokazów odpowiadał Tomasz Rowiński, tancerz, choreograf i sędzia I – kategorii Polskiej Federacji Tańca. Poszczególne oferty ubranek demonstrowało  ponad sześćdziesięcioro dzieci!

Dla Maluchów to wielkie wydarzenie, a jak im poszło zobaczcie TU 🙂

 

 

Fashion for Kids edukacyjnie

W programie imprezy zaplanowano konferencje z udziałem najważniejszych branżowych ekspertów. Z wykładu z Agnieszką Sochą, specjalistką ds. zarządzania i logistyki w małych firmach handlowych, uczestnicy dowiedzieli się, m.in. jak planować zakup towaru na potrzeby swojej działalności.

Dagmara Habiera, od lat realizuje projekty szkoleniowe i doradcze z zakresu Visual Merchandisingu. Podczas wykładów i warsztatów,  mogliśmy zasięgnąć wiedzy na temat planowania działań marketingowych produktów i tego czym jest efektowny visual merchandising dla witryny sklepowej.

 

 

Strefa Projektantów i Influencerów

Z myślą o projektantach, designerach i stylistach powstała specjalna strefa. Organizatorzy wydarzenia wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży odzieżowej stwarzają okazję do nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy wystawcami a projektantami.

Podczas premierowej wystawy nie zabrakło także mediów opiniotwórczych i branżowych. Swoje miejsce odnaleźli blogerzy, vlogerzy i influencerzy prowadzący popularne konta w social mediach. Targom bardzo dziękuje za zaproszenie i możliwość zostania Waszym partnerem! 🙂

Do zobaczenia za rok! 🙂

 

 

źródło zdjęć: Targi Kielce

źródło informacji: Informacja prasowa Targi Kielce

You Might Also Like

Odpowiedz

+ 81 = 84

Regulamin sklepu | Polityka prywatności (RODO) | Cookies