Z dziećmi

Prezenty świąteczne dla przedszkolaków – 10 hitów!

prezenty świąteczne dla przedszkolaków

Prezenty świąteczne dla przedszkolaków, to temat aktualny już prawie od miesiąca, bo właśnie wtedy zaczęłyście szukać takich tekstów na moim blogu.

Wcale się nie dziwię, bo sama już od dawna szukam czegoś wyjątkowego, czego dziewczynki jeszcze nie mają w swojej bawialni, albo co się w 100% sprawdziło!

Przedstawiam Wam 10 absolutnych hitów, które dzieci niesamowicie ucieszą i wciągną w wir zabawy. Umówmy się – puzzle, drewniane kuchnie, kolejki znamy już wszyscy – szukałam więc czegoś innego i mam!

prezenty świąteczne

10 propozycji na prezenty świąteczne dla przedszkolaków.

  1. Dziecięcy aparat fotograficzny. Brzmi drogo, ale wcale tak nie jest 🙂 Kupiliśmy dziewczynkom aparaty fotograficzne dla dzieci na urodziny – wiecie jakie tu kadry powstają? Aparaty, które mamy posiadają kartę pamięci, którą potem można włożyć do komputera i wywołać zdjęcia. Niesamowita radość dziecka ze zdjęć własnego autorstwa na ścianie gwarantowana. P. S. Pamiętaj o karcie pamięci, tak samo jak o bateriach do innych zabawek 🙂
  2. Zabawki, które można kompletować, zbierać i tworzyć z tego kolekcję. W tym roku na naszej liście znalazł się przenośny domek Playmobil, a przez cały adwent dziewczynki będą zbierały figurki Playmobil, by radości było więcej 🙂 Domek dla lalek mają, ale chciałam by dostały coś, co będą mogły zabrać na wakacje, do dziadków czy postawić na kocu w ogrodzie. Doskonale pewnie wiecie, jak podróżuje się z dziećmi i ile bagażu wtedy mamy – dlatego ta zabawka ma zawierać wiele możliwości w jednej. Do kompletu dostaną też np. Autobus szkolny Playmobil i już wiem, że zabawa będzie super! Chciałam też uniknąć sytuacji, że dostaną na święta wiele zabawek, które się ze sobą nie łączą – a tak kompletując np. domek z autobusem i figurkami tworzymy przestrzeń na dalsze kolekcjonowanie np. na Wielkanoc.
  3. Układanki magnetyczne. Moje przedszkolaki bardzo lubią tworzyć – układają magnetyczne obrazy, zagadki. W tym roku będą poznawać ludzkie ciało z układanką od Janod, ale będą też uczyć się literek. Szczególnie te układanki w pudełkach sprawdzają się świetnie w podróży – są kompaktowe, zapakowane i tworzą kompletną zabawkę. Jeżeli natomiast chcesz dać przestrzeń małemu artyście, to połącz ten prezent z punktem numer 9 🙂
  4. Baza – no, które dziecko nie lubi budować bazy? Koce, poduszki, krzesła, suszarka do prania? Znacie? Pewnie, że znacie bo sami budowaliście 🙂 Ale mam lepszy pomysł! Jeżeli twoje dziecko ma miejsce w pokoju, to może na stałe wstawić mu tam namiot/ tipi? U nas w pokoju stoi duży namiot dla dzieci, a w środku leżą poduszki, kocyki, wiszą lampki – to ulubione miejsce dziewczynek. Powstają tam pierwsze siostrzane tajemnice i ploteczki, przedszkole dla lalek, klinika dla pluszaków i miejsce w którym można się schować po kłótni z siostrą 🙂
  5. Klocki konstrukcyjne – to takie trochę nawiązanie do bazy, bo można zbudować z tego stelaż, nałożyć prześcieradło i to jest dopiero zabawa! A przy tym świetne ćwiczenie na dziecięcą kreatywność.
  6. Klocki miastodrewniane klocki w kształcie ulic, domków i ważnych instytucji. Można zbudować prawdziwe miasto, jeździć po tym autkami czy bawić się lalkami. Można tworzyć historie i organizować przedstawienia.
  7. Strój karnawałowy. Umówmy się… i tak będziesz musiała to kupić w styczniu 🙂 Dlaczego nie może się to znaleźć pod choinką? Mamy w domu Śpiącą Królewnę, Annę, Elsę i naprawdę to jest najlepsza zabawa nawet poza karnawałem. Dziewczyny się przebierają, tańczą, śpiewają. Dlatego jeżeli Twoje dziecko chce być lekarzem, dinozaurem, kosmonautą, księżniczką albo nurkiem to dlaczego nie spełnić jego marzenia? 🙂
  8. Zestaw muzyczny. Ja wiem, że będzie głośno 🙂 Ale jak wesoło! Można stworzyć rodzinną orkiestrę, dzieci mogą przygotowywać występy niespodzianki. Można grać na zmianę na różnych instrumentach sprawdzając co nam się podoba, a potem może rozwijać tę pasję.
  9. Tablica suchościeralna. Kojarzy się trochę z korpo – ja wiem 🙂 Ale! Wiecie jaka z tym jest zabawa? Tak jak pisałam wyżej, dziewczyny używają tablicy do tworzenia magnesowych obrazów. Piszą też po niej pisakami, ale tablica jest też galerią na której wiszą ich prace plastyczne.
  10. Głośnik bezprzewodowy. Twoje dziecko lubi słuchać muzyki? Moje bardzo! Mają w swoim pokoju głośnik operowany przez rodzica z poziomu telefonu – tańczą, śpiewają i świetnie się bawią. Głośnik zabieramy do ogrodu, na wakacje. Dla nich to fajny gadżet, a dla mnie komfort, że nie chodzą z moim telefonem 🙂

Jeżeli potrzebujesz więcej inspiracji dla dzieci w każdym wieku zajrzyj do sklepu Bawidło – po pierwsze prowadzą go rodzice dla rodziców, po drugie u nich znajdziesz wszystko, a po trzecie ze mną kupisz taniej 🙂 Na hasło „mumslife” otrzymasz aż 10% rabatu!

Polecam też moje wcześniejsze prezentowniki – publikuję je dla Ciebie co roku:

Prezenty dla rodzeństwa

Od niemowlaka do przedszkolaka

Książki dla dzieci

Prezenty do 30 zł

Chcesz wcześniej wiedzieć o nowych postach? Zapisz się do newslettera.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Odpowiedz

9 + 1 =

Regulamin sklepu | Polityka prywatności (RODO) | Cookies