Szpital Raszei to jedna z czterech możliwości wyboru miejsca porodu w Poznaniu. Czego możemy się spodziewać w tym szpitalu? Jak wygląda pierwsza doba po porodzie? Czy można rodzić z partnerem?

Szpital Raszei w Poznaniu.

Wpis powstał dzięki uprzejmości i chęci dzielenia się wiedzą przez kilka z Was – bardzo dziękuję!

Torba do szpitala – co zabrać?

Trzeba zabrać swoją koszulę nocną, kubek, sztućce, ręcznik i klapki. Poza tym szpital wszystko zapewnia: pieluszki dla dziecka, ubranka, podkłady poporodowe i te na łóżko. Dostępna jest mini kuchenka z czajnikiem i lodówką, można sobie zrobić herbatę i przechować jedzenie.

Kąpiel maluszka w szpitalu i karmienie piersią – czego mogę się spodziewać? 

Położne i lekarze sugerują wykąpanie maluszka dopiero w domu. Odradzają kąpiel w pierwszej dobie życia, ale kąpią na wyraźne życzenie mamy. Codziennie przychodzi doradczyni laktacyjna i służy pomocą w razie potrzeby.

Odwiedziny rodziny przed i po porodzie.

Odwiedziny odbywają się w salach między 14 a 20 i tylko w tych godzinach można przychodzić. Sugerowana jest jedna osoba odwiedzająca.

Wyżywienie w szpitalu

Jakość jedzenia zależna od dnia – jednego dnia super, drugiego dnia chleb z mielonką ? Warto mieć coś swojego. Śniadanie około godziny 8 – zawsze dodatkowo była zupa mleczna. Obiad w okolicach godziny 13, kolacja – 18.

Główna zaleta

Odnowione oddziały, sale. Wszytko nowe, czyste łazienki. Bardzo fajne sale porodowe. Możliwość rodzenia w wybranej przez siebie pozycji! Na oddziale poporodowym pokoje dwuosobowe.

Główna wada 

W moim przypadku brak informowania o pewnych kwestiach w czasie porodu.

Poród rodzinny

Nie ma żadnych opłat za poród rodzinny. Tata dziecka może być obecny przy wszystkich czynnościach związanych z porodem i po porodzie.

Pierwsza doba po porodzie

W pierwszej dobie położne sugerują wstanie z łóżka sześciu godzinach od porodu (jeżeli poród był siłami natury). W razie potrzeby we wszystkim pomagają. W zależności od wyrażenia zgody dziecko zostaje zaszczepione. Nie ma żadnego problemu jeżeli chce się opóźnić szczepienie albo przynieść swoje szczepionki.

Znieczulenie w czasie porodu

Położne pytają czy rodząca życzy sobie znieczulenie.

Czy moje prawo do intymności i informacji zostało uszanowane?

Tu było wszytko prawidłowo – w trakcie badań tuż przed porodem w pokoju była tylko położna. W czasie porodu nie ma studentów – pojawiają się dopiero na oddziale poporodowym.

Pamiętaj, że warto znać swoje prawa i pilnować ich przestrzegania.

Więcej informacji na temat praw kobiety w ciąży znajdziesz na stronie Fundacji „Rodzić po Ludzku”.

Powodzenia! ?

Szpital Raszei to jedna z czterech porodówek w Poznaniu. Pozostałe znajdziesz TU

Żródło zdjęcia: Wikipedia