Z brzuszkiem

Szpital Raszei w Poznaniu – wszystko o porodówce.

Szpital Raszei to jedna z czterech możliwości wyboru miejsca porodu w Poznaniu. Czego możemy się spodziewać w tym szpitalu? Jak wygląda pierwsza doba po porodzie? Czy można rodzić z partnerem?

Szpital Raszei w Poznaniu.

Wpis powstał dzięki uprzejmości i chęci dzielenia się wiedzą przez kilka z Was – bardzo dziękuję!

Torba do szpitala – co zabrać?

Trzeba zabrać swoją koszulę nocną, kubek, sztućce, ręcznik i klapki. Poza tym szpital wszystko zapewnia: pieluszki dla dziecka, ubranka, podkłady poporodowe i te na łóżko. Dostępna jest mini kuchenka z czajnikiem i lodówką, można sobie zrobić herbatę i przechować jedzenie.

Kąpiel maluszka w szpitalu i karmienie piersią – czego mogę się spodziewać? 

Położne i lekarze sugerują wykąpanie maluszka dopiero w domu. Odradzają kąpiel w pierwszej dobie życia, ale kąpią na wyraźne życzenie mamy. Codziennie przychodzi doradczyni laktacyjna i służy pomocą w razie potrzeby.

Odwiedziny rodziny przed i po porodzie.

Odwiedziny odbywają się w salach między 14 a 20 i tylko w tych godzinach można przychodzić. Sugerowana jest jedna osoba odwiedzająca.

Wyżywienie w szpitalu

Jakość jedzenia zależna od dnia – jednego dnia super, drugiego dnia chleb z mielonką 🙂 Warto mieć coś swojego. Śniadanie około godziny 8 – zawsze dodatkowo była zupa mleczna. Obiad w okolicach godziny 13, kolacja – 18.

Główna zaleta

Odnowione oddziały, sale. Wszytko nowe, czyste łazienki. Bardzo fajne sale porodowe. Możliwość rodzenia w wybranej przez siebie pozycji! Na oddziale poporodowym pokoje dwuosobowe.

Główna wada 

W moim przypadku brak informowania o pewnych kwestiach w czasie porodu.

Poród rodzinny

Nie ma żadnych opłat za poród rodzinny. Tata dziecka może być obecny przy wszystkich czynnościach związanych z porodem i po porodzie.

Pierwsza doba po porodzie

W pierwszej dobie położne sugerują wstanie z łóżka sześciu godzinach od porodu (jeżeli poród był siłami natury). W razie potrzeby we wszystkim pomagają. W zależności od wyrażenia zgody dziecko zostaje zaszczepione. Nie ma żadnego problemu jeżeli chce się opóźnić szczepienie albo przynieść swoje szczepionki.

Znieczulenie w czasie porodu

Położne pytają czy rodząca życzy sobie znieczulenie.

Czy moje prawo do intymności i informacji zostało uszanowane?

Tu było wszytko prawidłowo – w trakcie badań tuż przed porodem w pokoju była tylko położna. W czasie porodu nie ma studentów – pojawiają się dopiero na oddziale poporodowym.

Pamiętaj, że warto znać swoje prawa i pilnować ich przestrzegania.

Więcej informacji na temat praw kobiety w ciąży znajdziesz na stronie Fundacji „Rodzić po Ludzku”.

Powodzenia! 🙂

Szpital Raszei to jedna z czterech porodówek w Poznaniu. Pozostałe znajdziesz TU

Żródło zdjęcia: Wikipedia

Chcesz wcześniej wiedzieć o nowych postach? Zapisz się do newslettera.

You Might Also Like

2 komentarze

 • Odpowiedz Agnieszka 27 lutego 2020 at 11:36

  Wszystko sie pewnie zgadza o ile trafisz na porodowke od razu… Aktualnie sytuacja wyglada tak, ze jezeli np. odejda ci wody, ale nke ma rozwarcia i regularnych skurczy to ladujesz na patologii ciazy – sama, bez osoby towarzyszacej i tam czekasz az rozkreci sie porod. Czyli np. 10 godzin skurczy jestes sama, chyba ze akurat jest pora odwiedzin… Nie masz dostepu do drabinek, wanny, pilke przyniosa. Pozycje wertykalne raczej odpadaja, chyba ze w tych bolach jesteś w stanie sama kucac i sie podnosic, bo partnera nie ma, a pielęgniarki maja inna robote przeciez tez. Nie wiem, czemu nie mowi sie o tym opisujac Raszei. Dla mnie to OGROMNY minus

 • Odpowiedz Alicja 4 marca 2020 at 22:03

  Tak, potwierdzam to co pisała AGNIESZKA i jest nie fajne!!!!

 • Odpowiedz

  + 20 = 23

  Regulamin sklepu | Polityka prywatności (RODO) | Cookies